Dev Balina Zararına Sattı: Usta Analist Bu Altcoin İçin Ralli Öngörüyor!

Kripto piyasasında büyük cüzdan sahipleri (balinalar) yaptıkları işlemler ile gündem olmaya devam ediyor. Balinalar genellikle akıllı yatırımcılar olarak bilinir ve bu yüzden traderlar tarafından yakından takip edilir. Bununla birlikte balinalar da her zaman kazanmaz! Bu sefer bir LINK balinası elindeki tokenleri zararına elden çıkardı. Bu arada, popüler bir analist, altcoin için yüzde 20’lik bir ralli öngörüyor.

Balina paniğe kapıldı LINK tokenlerini zararına sattı!

On-chain analitik platformu Spotonchain, bir LINK balinasının elindeki tokenleri zararına sattığını paylaştı. Bahse konu balina (0xb0a adresi) 18 Eylül ile 20 Eylül arasında ortalama 6,83 dolardan 143.203 LINK satın aldı. Bu alımı için toplamda 978.525 dolar ödeme yaptı. Ancak balina, bugün altcoin fiyatının 6.74 dolar seviyesine ani düşüşü sırasında elindeki tüm tokenleri sattı. Bunun ardından LINK fiyatı yükselmeye başladı. Basın zamanında LINK, günlük bazda %1,67 artışla 6.94 dolardan işlem görüyordu. Bu işleminden balina yaklaşık 13.000 dolar zarar etti.

Kaynak: Spotonchain

Popüler analist LINK için %20’lik ralli öngörüyor

Kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Rekt Capital, Chainlink’in son dönemdeki performansına ilişkin görüşlerini paylaştı. Analiste göre LINK, Temmuz ayındaki kayda değer fiyat artışının ardından önemli bir kilometre taşı olan aralık-yüksek direncine saygı gösterdi. Bu başarı, sürekli bir yükseliş yörüngesi umutlarını ateşledi. Umut verici gidişatına rağmen, LINK son haftalarda bazı dalgalanmalar yaşadı. Altcoin, Rekt Capital’in varlığın aralık-düşük desteğine yakın olduğunu belirttiği bir seviye olan 5,76 dolara düştü.

Bununla birlikte, Chainlink, 6,94 dolar seviyesindeki fiyatıyla son 24 saat içinde %1,67’lik bir artış kaydetti. Ayrıca, haftalık bazda %15,5’lik etkileyici bir ralli yaptı. Bu yüzden analiste göre altcoin boğa ivmesini geri kazanıyor. Bu olumlu göstergeler kripto topluluğu içinde beklentiyi körükledi.

Altcoin için yükseliş tahmini

Rekt Capital’in analizi mevcut fiyat trendleriyle sınırlı değil. Kripto analisti, Chainlink’in 8.186 dolar civarında bulunan “aralık-yüksek direncini tekrar ziyaret edeceğini öngörüyor. Bu tahmin doğru çıkarsa, mevcut fiyattan %20,5’lik ek bir artış anlamına gelecek. Bu da altcoin sahipleri için daha fazla kazanç demek.

Bu fiyat artışı, Chainlink’in Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) son analiz itibariyle 60’ın üzerinde olan kayda değer bir yükselişle aynı zamana denk geliyor. 60’ın üzerindeki bir RSI, piyasada güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Dahası altcoin, daha önce bir direnç olarak hareket eden kısa vadeli Hareketli Ortalamanın üzerine çıktı. Ayrıca, uzun vadeli Hareketli Ortalamayı aşabileceği bir konuma yaklaşıyor. Bu da sürekli yukarı doğru hareket potansiyeline işaret ediyor.

LINK fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x