Gazeteci Fulya Öztürk Açıkladı: İsrailli Rehinelerin Aileleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mektup Yazdı

Gazze Şeridi’ne yönelik sivilleri hedef alan saldırılar, 7 Ekim’den bu yana aralıksız devam ediyor. İsrail’e göre, Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunurken gazeteci Fulya Öztürk’ten konuya ilişkin bir haber geldi. Öztürk, İsrailli rehinelerin aileleri Erdoğan’a mektup yazdığını bilgisini paylaştı.

Hamas, İsrail’in esir takası konusunu ertelediğini duyurmuştu. İzzeddin elKassam Tugayları’nın sözcüsü Ebu Ubeyde, geçtiğimiz hafta Hamas’ın Telegram kanalı üzerinden bir ses kaydı yayınlamış, Katarlı arabulucuların Gazze’de tutulan İsrailli esirlerin karşılığında 200 Filistinli çocuk ve 25 kadının serbest bırakılması için çabaladığını ifade etmişti.

Ayrıca Kassam Tugayları, 5 günlük bir ateşkes süresince 50 kadın ve çocuğun serbest bırakılabileceğini ve bu sayının 70’e kadar çıkabileceğini arabuluculara aktarıldığını belirtmişti.

Gazeteci Fulya Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsrailli rehinelerin ailelerinin Türkiye’den yardım istediğini, Erdoğan’a mektup yazdığını açıkladı.

Öztürk, geçen hafta Ankara’ya ulaşan mektubu dün teyit ettiğini duyurdu.

Fulya Öztürk’ün paylaşımı ?

“Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orta Doğuda geniş etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahipsiniz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin ve ebeveynlerimizin nerede olduklarını bilmiyoruz. Sağlık durumlarından ve hayatta olup olmadıklarından haberimiz yok. Korkunç bir acı altındayız. Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok önemli. Her geçen saat rehinelerin durumunun kötüleştiğinden endişeleniyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x