Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Alan’da düzenlenen Gelibolu Maratonu, bu yıl 8. kez gerçekleştirildi. Yaklaşık 14 farklı ülkeden 3 bin 500 kişinin katıldığı maraton, Kilitbahir Kalesi’nden başlayıp aynı noktada sona erdi. Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, etkinliğin Gelibolu’yu dünyanın buluşma noktası haline getirdiğini belirtti.
Ziraat Türkiye Kupası 1. eleme turunda oynanan maçta Çorluspor 1947, deplasmanda Edirnespor’u 2-1 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. Burak Toker’in golüyle öne geçen Çorluspor 1947, ev sahibi takımın golüne rağmen Necati Önal’ın golüyle galibiyeti elde etti.